Звіт про проведення
Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
в Чистоводівському НВК
З 03 по 28 жовтня 2016 року в НВК пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У цьому навчальному році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів», згідно якого шкільним бібліотекарем були організовані і проведені наступні заходи:
- благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом»;
- книжкові виставки: «Наші новинки», «Я раджу прочитати своїм ровесникам», «Поети
Ізюмщини!», «Подорожуємо країною казок», «Життя відомих»;
- виставка малюнків «Читаємо-малюємо»;
- тематичні книжкові виставки: «Феномен Українського козацтва» та «Героїчні будні», « Подвигу прадідів»;
- фотоколлаж «Портрет із книжками»;
- бліцопитування «Твоя улюблена книга»;
- екскурсія 1 класу до бібліотеки «Подорож книжковим містом»;
- бібліотечний урок. Бібліографія. Анотація. ;
- виставка найстарших і цінних книг «Книжкові скарби»;
- робота творчої майстерні із виготовлення книжкових закладинок «Кольорові олівці».
Трєтього жовтня на загальношкільній лінійці оголошено відкриття Всеукраїнського місячнику шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». Бібліотекар оголосила план роботи місячника та запросила учнів взяти активну участь у заходах. Розпочався місячник Днем відкритих дверей. Завітали до бібліотеки деякі батьки учнів 1 класу.
Проведенна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом» пройшла без результатів.
Книжкові виставки: «Наші новинки», «Я раджу прочитати своїм ровесникам», «Поети Ізюмщини!» , «Подорожуємо країною казок», «Життя відомих» з матеріалів яких можна пізнати: про новинки бібліотеки, українську історію, розширити знання учнів про історичні події, збірки віршів, познайомитись із життям видатних людей, прочитати всіма улюблені казки. Діти знайомилися з виставками, ставили питання.
У виставці дитячих малюнків на тему «Читаємо - малюємо», прийняли участь учні 2-7 класів. Учні залюбки несли до бібліотеки свої малюнки улюблених героїв, сюжети творів, які їм сподобались.
Тематичні книжкові виставки: «Феномен українського козацтва» та «Героїчні будні» ( 14.10. - .день Українського козацтва і захисника Вітчизни), « Подвигу прадідів » (28.10. - День визволення України від фашистських загарбників).
У фотоколажі «Портрет із книжками» взяли участь, як класи, так і окремі учні.
За результатами бліцопитування «Твоя улюблена книга», найулюбленішими стали книги - казки, «Таємниці всесвіту», «Айвенго», «Геракл», «Острів скарбів» та інші.
Під час екскурсії 1 класу до бібліотеки «Подорож книжковим містом» бібліотекар познайомила учнів із правилами поведінки в бібліотеці, як розташовані книги, правилими, яких треба дотримуватися при виборі книжок, привилами поводження з книжкою.
При проведенніі Бібліотечного уроку для 9-11 класів « Бібліографія. Анотація.» скористалась досвідом роботи бібліотекаря Петренко В.Ф., Червонооскільського НВК. Метою якого було знайомство з систематичним каталогом, змістом каталожної картки, ознайомити учнів з елементами довідкового апарату книги – її вихідними даними та анотацією; навчити складати бібліографічний опис книги, статті; формувати поняття про анотацію й уміння складати анотацію на книгу; показати практичне значення цього жанру, його особливості; розвивати пам’ять, увагу, уміння працювати в групі; виховувати бережливе ставлення до книги. Обладнання: систематичний каталог, презентація-слайди, плакати-вислови про книгу, виставка книжок, проектор, екран, вислів: «Люди перестають мислити, коли перестають читати.» Д.Дідро.
Виставка найстарших і цінних книг «Книжкові скарби». Найстарша книга: О.П.Макаревич, І.І. Короткий «Визначник прісноводних риб» 1954 рік видання, 208 сторінок. Найціннішою книгою виявився «Великий тлумачний словник сучасної української мови» автор, керівник проекту, укладач і головний редактор В.Т.Бусел. словник видано до 10-ї річниці проголошення незалежності України видавництвом ВТФ «Перун», 2001 року видання, 1440 сторінок. Словник містить близько 170 тис. Слів, в тому числі й ті, що увійшли в українську літературну мову протягом останнього десятиліття.
Великий інтерес у дітей викликали виготовлені закладинки для книжок на уроках трудового навчання.
Протягом навчання у школі вірними друзями й помічниками є шкільні підручники. Книга – джерело знань, друг і порадник не лише для дітей, але й для дорослих. Бережливе ставлення до книги є запорукою того, що книга залишиться вірним другом на довгий час. Проведені заходи були націлені на виховання у дітей бережливого ставлення до книги; цінувати працю людей, які створюють підручники та учнів, які будуть далі користуватися
|