14 грудня з учнями 8,10,11 класів пройшов бібліотечний урок на тему: «Бібліографія. Анотація». ( бібліотекар Серьогіна Н.Ю.)
Метою уроку було ознайомити учнів з систематичним та алфавітним каталогом, змістом каталожної картки, з елементами довідкового апарату книги – її вихідними даними та анотацією, формувати поняття про анотацію й уміння скласти анотацію на книгу, виховувати бережливе ставлення до книги.
Бібліотекар розпочала урок із слів Д.Дідро: «Люди перестають мислити, коли перестають читати». Алгоритм пошуку книг. Якщо прізвище автора вам відоме, тоді зверніться до алфавітного каталогу. У алфавітному каталозі. Каталожні картки розташовані в алфавітному порядку за прізвищами авторів, а якщо це енциклопедія – за алфавітом назв. При цьому галузі наук не враховуються. Діти познайомились з алфавітним каталогом, який ведеться в бібліотеці Чистоводівського НВК.
Якщо прізвище автора невідоме, а відома тільки назва книжки, треба звернутись до систематичного каталогу. Це каталог, у якому бібліографічні картки розташовані за певними галузями знань, наприклад, з математики, фізики, географії, психології та ін. Такі каталоги ведуться у великих бібліотеках.
Діти познайомилися зі змістом каталожної картки. Яку обов’язкову інформацію мають вихідні дані книг . Систематизований опис книг та інших видань, де вказуються всі вихідні дані про книгу називають бібліографією. Визначилися з поняттям «анотація» та її складовими. Познайомилися з анотаціями на деякі книжки. Практично закріпили пройдений матеріал. Заповнили каталожні картки та складали анотацію.
Бібліотекар ще раз нагадала дітям про правила поводження з книгою.
Про книжку
Книжка скаржиться Мар’яні:
- Я у тебе не в пошані,
Звідкіля це на мені?
Плями сині та масні?
Подивися, от сторінка:
Намальована хатинка,
Під хатинкою - маля.
І написано: «Це я!»
Через дві сторінки далі –
Різні звірі небувалі:
Сині, жовті та рабі.
Люди кажуть: «Ой, чія ти?!
Як тебе тепер читати?
Скільки ми читали книг
Ми не бачили таких!»
|